Work Lamp 64LED 64 watt diffused, square TT.13364-DT
SKU:
TT.13364-DT
207,00 zł gross
In stock
In stock
11
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-performance square work lamp with Deutsch 2 pin plug, no radio wave interference, thanks to CISPR25 Class 4 noise reduction. Pressure wash resistant with 5700K color. Belonging to the Black series that has a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40 to +80 °C
Noise Reduction: CISPR25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
Applications:
-work lighting in agricultural machinery
-work lighting in construction machinery
-auxiliary lighting for buses or trucks
-lighting for boats or yachts
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 64W |
| Lumen | 5120lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 64 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Connector | Deutsch 2 pin |
| Lens Type | Scattered |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | square |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Work Lamp 64LED 64 watt diffused, square TT.13364-DT” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.