40LED 40 watt diffused work lamp, oval TT.13321
168,00 zł gross
Work Lamp 6LED 60W diffused, square TT.13320
335,00 zł gross
Work Lamp 56LED 56 Watt diffused, round TT.13356
SKU:
TT.13356
182,00 zł gross
In stock
In stock
19
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
Premium round work lamp with CISPR25 Class 4 noise reduction, preventing radio interference. Pressure wash resistant with 5700K color. Belonging to the Black series that has a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating Temperature: -40~+80 °C
Noise Reduction: CISPR25 Class 4
Lifespan: 50,000h
Application:
-work lighting for agricultural machinery
-work lighting for construction machinery
-auxiliary lighting for buses or trucks
-boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 56W |
| Lumen | 4480lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 56 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | round |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Work Lamp 56LED 56 Watt diffused, round TT.13356” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.