5LED work lamp, 50W, square, focused TT.13350S-DT
308,00 zł gross
Work lamp 50 watt diffused, round TT.13353
290,00 zł gross
Work lamp 40 watt diffused, round TT.13343
SKU:
TT.13343
235,00 zł gross
In stock
In stock
15
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
A work lamp with a honeycomb lens.
High-end round work lamp with no RF interference, thanks to CISPR25 class 4 noise reduction. Pressure wash resistant with 5700K color. Belonging to the Black series with a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
OSRAM Diodes
Power: 40 W
Light output: 3200 Lm
Does not interfere with radio waves: rCISPR25 Class 4 noise education
Light color: 5700K (neutral white light)
Waterproof to pressure washing IP68/IP69K
Operating temperature: -40~+80 ° C
Swivel mount
Lifespan: 50,000h
Application:
- Work lights in agricultural machinery
- Work lights in construction machinery
- auxiliary lighting for buses or trucks
- boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 40W |
| Lumen | 3200lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 4 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Lens Type | Scattered |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | round |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Work lamp 40 watt diffused, round TT.13343” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.