Work Lamp 160 Watt diffused, oval TT.13417
412,00 zł gross
Work Lamp 45 watt diffused, rectangular TT.13445
166,00 zł gross
Work lamp 40 watt diffused, rectangular TT.13440
SKU:
TT.13440
156,00 zł gross
Out of stock
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
17
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-performance rectangular working lamp that does not cause radio wave interference, thanks to CISPR 25 Class 4 noise reduction. Pressure wash resistant with 5700K color. Belonging to the Black series that has a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating Temperature: -40~+80 °C
Noise Reduction: CISPR 25 Class 4
Operating Temperature: -40~+80 °C
Noise Reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000h
Application:
Work lighting for agricultural machinery
Work lighting for construction machinery
Additional lighting for buses or trucks
Lighting for boats or yachts
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 40W |
| Lumen | 2630lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 40 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | rectangular |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Work lamp 40 watt diffused, rectangular TT.13440” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.