Work lamp 4 LED, 60W, diffused, black, round, designed for John Deere TT.16605
SKU:
TT.16605
392,00 zł gross
In stock
In stock
19
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality round work lamp, dedicated to John Deere.
No radio wave interference, thanks to CISPR 25 Class 4 noise reduction. Pressure wash resistant with 5700K color.
Key Features:
Warranty: 3 years
Operating Temperature: -40 to +80°C
Noise Reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
Cable length: 30 cm
OEM Numbers:
Hella: 1GM 996 134-061
59029, AL202742, B40082, RE567623, RE219708, RE233263, AL150478, AL119291, AL205375, AL202743, AL175529, AL175528, AL174341, AL150478, AL119291, AL170944
Fits: John Deere
6020 / 6030 / 6M / 5020 / 5M / 5R
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 60W |
| Lumen | 3200lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 4 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Connector | Delphi connector |
| OEM Number | Hella: 1GM 996 134-061, 59029,, John Deere: AL202742, B40082, RE567623, RE219708, RE233263, AL150478, AL119291, AL205375, AL202743, AL175529, AL175528, AL174341, AL150478, AL119291, AL170944 |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Work lamp 4 LED, 60W, diffused, black, round, designed for John Deere TT.16605” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.