LED work light, 39W, diffused, oval for John Deere TT.13506
SKU:
TT.13506
313,00 zł gross
In stock
In stock
12
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality oval work lamp dedicated to John Deere. No radio wave interference, thanks to CISPR 25 Class 4 noise reduction. Resistant to pressure washing, with a color of 5700K.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40℃~80℃
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
OEM No.: John Deere: RE271574, RE181282, RE180613, RE271573,
Versatile: 86056892, 86038024, 8604012, 86038025
Fits John Deere:
8R/8RT series: 8225R, 8245R, 8270R, 8295R, 8295RT, 8310RT, 8320R, 8320RT, 8335RT, 8345R, 8345RT, 8360RT
8020/8020T series: 8120, 8120T, 8220, 8220T, 8320, 8320T, 8420, 8420T, 8520, 8520T
8030/8030T series: 8130, 8230, 8230T, 8330, 8330T, 8430, 8430T, 8530
9020/9020T series: 9120, 9220, 9320, 9320T, 9420, 9420T, 9520, 9520T, 9620, 9620T
9030/9030T series: 9230, 9330, 9430, 9430T, 9530, 9530T, 9630, 9630T
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 39W |
| Lumen | 3120lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 13 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Connector | Male and female connector 9005 |
| OEM Number | John Deere: RE271574, RE181282, RE180613, RE271573, Versatile: 86056892, 86038024, 8604012, 86038025 |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | oval |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED work light, 39W, diffused, oval for John Deere TT.13506” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.