LED work light, 39W, diffused, oval for John Deere TT.13506
313,00 zł gross
LED work lamp, 60W, diffused, oval for John Deere TT.13511
392,00 zł gross
LED work lamp, 20W, diffused, rectangular, CISPR Claas 4, for John Deere TT.13510
SKU:
TT.13510
156,00 zł gross
In stock
In stock
13
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality rectangular work lamp dedicated to John Deere. No radio wave interference, thanks to CISPR 25 Class 4 noise reduction. Resistant to pressure washing, with a color of 5700K.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40℃~80℃
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
OEM No.: John Deere R161288, RE306510, RE37450, RE577572, RE340681
Fits John Deere:
40 series: 4040, 4240, 4440, 4640, 4840
50 series: 4050, 4250, 4450, 4650, 4850
55 series: 4055, 4255, 4455, 4555, 4755, 4955
60 series: 4560, 4760, 4960
6000 series: 6200, 6300, 6400, 6500
6010 series: 6110, 6210, 6310, 6410
7000 series: 7200, 7400, 7600, 7700, 7800
7010 series: 7210, 7410, 7510, 7610, 7710, 7810
8000 series: 8100, 8200, 8300, 8400
8010 series: 8110, 8210, 8310, 8410
8000T series: 8100T, 8200T, 8300T, 8400T
8010T series: 8110T, 8210T, 8310T, 8410T
Sprayers: 4700, 4710
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 20W |
| Lumen | 1600lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 4 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Connector | metal pin |
| OEM Number | John Deere R161288, RE306510, RE37450, RE577572, RE340681 |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | rectangular |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED work lamp, 20W, diffused, rectangular, CISPR Claas 4, for John Deere TT.13510” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.