LED traffic light, amber, 9-inch, 150W, 13500 Lm, with dual position light TT.11105
1 081,00 zł gross
In stock
In stock
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Description
High-class road lamp that does not cause radio wave interference, thanks to CISPR25 Class 2 noise reduction. Resistant to pressure washing with a color temperature of 6000K. Part of the Black Offroad series with a 3-year manufacturer’s warranty. The heating function raises the lens temperature to 40 degrees Celsius. Most useful in Scandinavian countries, where it will prevent frosting.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40~+60 °C
Noise reduction: CISPR25 Class 2
Lifespan: 50,000 h
Cable length: 50 cm
Application:
offroad work lighting
work lighting for agricultural machinery
work lighting for construction machinery
auxiliary lighting for buses or trucks
Specification
Parameters
| Voltage | 9-36 V |
|---|---|
| Power | 150W |
| Lumen | 13500lm |
| Color | 6000K |
| LED | LG |
| LED Count | Position light 2, Traffic light 30 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Connector | 4 PIN DT connector |
| Function | heating, traffic light, white position light, yellow position light |
| Homologation | CE, E9, R10, R148, R149, ROHS |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.