LED panel BLACK OFFROAD TT.115S3
530,00 zł gross
LED panel BLACK OFFROAD TT.11605
1 573,00 zł gross
LED panel BLACK OFFROAD TT.11405
SKU:
TT.11405
1 081,00 zł gross
In stock
In stock
14
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality working panel with no radio interference, thanks to CISPR25 Class 4 noise reduction. o Pressure wash resistant with 6000K color. Belonging to the Black Offroad series having a 3-year manufacturer’s warranty.
Key Features:
LG LEDs
Power: 120 W
Light output: 10900 Lm
Light color: 6000K
Waterproof for pressure washing IP68/IP69K
Noise Reduction: CISPR25 Class 4
Operating Temperature: -40~+60 ° C
Application:
Operating Temperature: -40~+60 ° C
Application:
- offroad work lights
- Work lights in agricultural machinery
- Work lights in construction machinery
- auxiliary lighting for buses or trucks
- boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 9-36 V |
|---|---|
| Power | 120W |
| Lumen | 10900lm |
| Color | 6000K |
| LED | LG |
| LED Count | 24 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Lens Type | Combo |
| Connector | 2 pin DT plug |
| Homologation | CE, E9, R10, R112, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED panel BLACK OFFROAD TT.11405” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.