LED panel BLACK OFFROAD 150W, 14000 Lm, driving light with position light TT.11104
SKU:
TT.11104
825,00 zł gross
In stock
In stock
11
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-end working panel with no RF interference, thanks to CISPR25 Class 4 noise reduction. Pressure wash resistant with 6000K color. Part of the Black Offroad series carrying a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
LG Diodes
Power: 150 watts
Light output: 14,000 Lm
Light color: 6000K
Waterproof for pressure washing: IP68/IP69K
Noise Reduction: CISPR25 Class 4
Connection: 6 PIN DT connector
Functions: High beam, White position light, Yellow position light.
Application:
- offroad work lights
- Work lights in agricultural machinery
- Work lights in construction machinery
- auxiliary lighting for buses or trucks
Specification
Parameters
| Voltage | 9-36 V |
|---|---|
| Power | 150W |
| Lumen | 14000lm |
| Color | 6000K |
| LED | LG |
| LED Count | Position light 2, Traffic light 10 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Function | traffic light, white position light, yellow position light |
| Connector | 6 PIN DT connector |
| Homologation | CE, E9, R10, R148, R149, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED panel BLACK OFFROAD 150W, 14000 Lm, driving light with position light TT.11104” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.