LED panel BLACK OFFROAD 100W, 8500 Lm, driving light with position light TT.11103
SKU:
TT.11103
687,00 zł gross
In stock
In stock
19
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-class work lamp, causing no radio wave interference, thanks to CISPR25 Class 2 noise reduction. Resistant to pressure washing with a color temperature of 6000K. Part of the Black Offroad series with a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40~+60 °C
Noise reduction: CISPR25 Class 2
Lifespan: 50000 h
Cable length: 50 cm
Application:
offroad work lighting
work lighting for agricultural machinery
work lighting for construction machinery
auxiliary lighting for buses or trucks
Specification
Parameters
| Voltage | 9-36 V |
|---|---|
| Power | 100W |
| Lumen | 8500lm |
| Color | 6000K |
| LED | LG |
| LED Count | Position light 2, Traffic light 6 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Function | traffic light, white position light, yellow position light |
| Connector | 4 PIN DT connector |
| Homologation | CE, E9, R10, R112, R7, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED panel BLACK OFFROAD 100W, 8500 Lm, driving light with position light TT.11103” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.