LED panel 120W, 10800 Lm TT.11120
471,00 zł gross
LED panel 270W, 24300 Lm TT.11270
845,00 zł gross
LED panel 180W, 16200 Lm TT.11180
SKU:
TT.11180
727,00 zł gross
In stock
In stock
15
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-end working panel with no RF interference, thanks to CISPR25 class 4 noise reduction. Pressure wash resistant with 6000K color. Belonging to the Black series with a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40~+60 °C
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
Lifespan: 50,000 h
Application:
- offroad work lights
- Work lights in agricultural machinery
- Work lights in construction machinery
- auxiliary lighting for buses or trucks
Specification
Parameters
| Voltage | 9-30 V |
|---|---|
| Power | 180W |
| Lumen | 16200lm |
| Color | 6000K |
| LED | LG |
| LED Count | 36 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Lens Type | Combo |
| Homologation | CE, E9, R10, R112 |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED panel 180W, 16200 Lm TT.11180” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.