LED headlamp, high beam and position light for Massey Ferguson, TT.16616
SKU:
TT.16616
353,00 zł gross
In stock
In stock
12
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality round headlamp with high beam and position light for Massey Ferguson, Class, Fendt.
The lamp has a plug for quick and easy installation.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40 to +80 °C
Noise reduction: CISPR25 Class 4
Noise reduction: CISPR25 Class 4
Lifespan: 30,000 h
OEM: 4352924M3,4352924M2
Fits:
Hella 1BL247042-217 1BL 247 042-007
Fiat 5801342346
Iveco 58013423465802981998
Renault 11244100
Scania 2053966
Hitachi YA0005923800
CLAAS 112441003076728011064011
JCB 333W7815
Yanmar 1A8330-53210-2
Knaus R01010165
DursoI E4307.05033
Delvano 8041329
Massey Ferguson 4352924M34352924M2B69383
Fendt 8193027A CW1 979 230
Gillig 82-51916-001
Heuliez 2942601
Yutong 4101-00095
Specification
Parameters
| Voltage | 9-32 V |
|---|---|
| Power | 31.6W |
| Lumen | 3000lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 9 |
| IP Rating | IP67 |
| OEM Number | 4352924M3,4352924M2 |
| Certifications | E9, R7, R112, CE, RoHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED headlamp, high beam and position light for Massey Ferguson, TT.16616” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.