LED headlamp, 40W, low and high beam, TT.16615
SKU:
TT.16615
445,00 zł gross
In stock
In stock
15
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality round headlamp with low beam and high beam.
The lamp has an H4 plug for quick and easy installation.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40 to +80 °C
Noise reduction: CISPR25 Class 4
Lifespan: 30,000 h
Compatible with: Hella 1AL 009 997-021
Specification
Parameters
| Voltage | 9-32 V |
|---|---|
| Power | 40W |
| Lumen | 1800lm – dipped beam, 2200lm – road light |
| Color | 5700K |
| LED Count | 2 |
| IP Rating | IP67 |
| Connector | H4 |
| OEM Number | Hella 1AL 009 997-021 |
| Homologation | CE, E9, R10, R112, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED headlamp, 40W, low and high beam, TT.16615” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.