LED front lamp with turn signal, right, 108W, designed for: JCB, Cat, Volvo, Terex TT.16610-P
SKU:
TT.16610-P
491,00 zł gross
In stock
In stock
18
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality rectangular front lamp with low and high beam, designed for JCB, Cat, Manitou, Volvo, Terex
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40~+80 ° C
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
Cable length: 15 cm
Fits:
Hella 1EE 996 174-401
1SA996120107
1EE996174201
AEBI (12671021)
AEBI (12683795)
HELLA (Combi220)
MAFI (0005800148)
MAN (81251016403)
MAN (81.25101.6403FF)
MAN (81251016792)
MAN (81AC1258117)
MANITOU (929717)
PAUS (556625)
SCANIA (20223061)
VOLVO (17 286 451)
Faresin (ME11096A40)
JCB (700/50192, 700/50194 )
Specification
Parameters
| Voltage | 10-32 V |
|---|---|
| Power | 108W |
| Lumen | 4450lm – traffic light, 750lm – dipped beam |
| Color | 5700K |
| LED Count | 21 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Function | dipped-beam, traffic light |
| Connector | DT 6 PIN |
| OEM Number | AEBI (12671021) AEBI (12683795), Faresin (ME11096A40), Hella 1EE 996 174-401 1SA996120107 1EE996174201, JCB (700/50192, 700/50194), MAFI (0005800148), MAN (81251016403) MAN (81.25101.6403FF) MAN (81251016792) MAN (81AC1258117), MANITOU (929717), PAUS (556625), SCANIA (20223061), VOLVO (17,286,451) |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED front lamp with turn signal, right, 108W, designed for: JCB, Cat, Volvo, Terex TT.16610-P” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.