LED Driving Lamp, 75W, Oval with Dual Dynamic Position Light TT.11011
SKU:
TT.11011
369,00 zł gross
In stock
In stock
11
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
TT.11011 is a modern LED driving lamp with distinctive design featuring a black lens that gives the vehicle a more dynamic and professional appearance. In addition to powerful driving light, it is equipped with dynamic white and amber position lights, combining functionality with an attractive visual effect. A solid choice for commercial and off-road vehicles for those who expect reliability, style, and better visibility on the road.
Key features:
Power: 75W
Lumens: 1500lm
Pressure Wash Waterproof Rating: IP69K
Noise reduction: CISPR25 Class 3
Warranty: 3 years
Specification
Parameters
| Voltage | 9-32 V |
|---|---|
| Power | 75W |
| Lumen | 1500lm |
| Color | 6000-6500K |
| IP Rating | IP69K |
| Function | dynamic amber light, LED driving light with black lens, white position light |
| Connector | 6 PIN DT connector |
| Homologation | CE, ECE, R10, R148, R149, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED Driving Lamp, 75W, Oval with Dual Dynamic Position Light TT.11011” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.