LED corner lamp, 61W, low beam, high beam and position light, for Case IH TT.16613P
SKU:
TT.16613P
1 376,00 zł gross
Only 2 left in stock
Only 2 left in stock
15
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality left corner lamp with low beam, high beam and position light for Case IH.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40 to +80 °C
Noise reduction: CISPR25 Class 4
Lifespan: 30,000 h
Fits for: Case IH 84367874, 87455682, 87309029, 87309030, 87602449
Specification
Parameters
| Voltage | 9-32 V |
|---|---|
| Power | 61W |
| Lumen | 2400lm – low beam, 3700lm – high beam |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 4 |
| IP Rating | IP67 |
| OEM Number | 87309030 |
| Homologation | CE, E9, R10, R112, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “LED corner lamp, 61W, low beam, high beam and position light, for Case IH TT.16613P” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.