Side mount for work lamps TT.S13P
83,00 zł gross
Lamp with adjustable light color: 3000K, 4500K, 6000K, 40W, diffused TT.11040-3C
SKU:
TT.11040-3C
313,00 zł gross
In stock
In stock
10
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
A high-quality work lamp with adjustable color temperature. The color adjustment function allows the user to independently adapt the light to current needs — from warm white (3000K), through neutral (4500K), to cool white (6000K). This solution ensures comfortable operation in challenging weather conditions and varying environments. The lamp does not cause radio interference, thanks to CISPR 25 Class 4 noise reduction. Pressure wash resistant with 5700K color. Belonging to the Black series that has a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40~+80 ° C
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
Lifespan: 50,000 h
Application:
- Work lights in agricultural machinery
- Work lights in construction machinery
- Auxiliary lighting for buses or trucks; boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 9-36 V |
|---|---|
| Power | 40W |
| Lumen | 3900lm, 4200lm, 6200lm |
| Color | 3000K, 4500K, 6000K |
| LED | LG |
| LED Count | 4 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Connector | 3-pin DT connector |
| Homologation | CE, E9, R10 |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Lamp with adjustable light color: 3000K, 4500K, 6000K, 40W, diffused TT.11040-3C” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.