Front lamp 65W, left, passing and driving light, for New Holland, TT.16612L
SKU:
TT.16612L
963,00 zł gross
Out of stock
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
16
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality headlamp with low beam, high beam and working light for New Holland.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40~+80 ° C
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 30,000h
Specification
Parameters
| Voltage | 9-32 V |
|---|---|
| Power | 65W |
| Lumen | 1900lm – working light, 2100lm – low beam, 2500lm – road light |
| Color | 5700K |
| LED | CREE LED, OSRAM |
| LED Count | 9 |
| IP Rating | IP67 |
| Connector | H11 |
| OEM Number | 82029727 |
| Homologation | CE, E9, R10, R149, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Front lamp 65W, left, passing and driving light, for New Holland, TT.16612L” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.