15LED work lamp, 45W, rectangular, diffused TT.13244
140,00 zł gross
Working lights 12 LED CREE cornering lights 36W - TT.13209 pair
176,00 zł gross
Focused work lamp – TT.13226
SKU:
TT.13226
109,00 zł gross
In stock
In stock
12
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
A round work lamp with a focused lens, with a cold color of 6000K. It has a universal voltage of 10-30V. High quality workmanship and long life of up to 30 000 h. The lamp, thanks to the use of LED technology, has a very good ratio of power consumed to the amount of light emitted.
Key features:
Number of LEDs: 9 pcs.
Diodes: EPISTAR
Power: 27 W
Light output: 1800 Lm
Light range: up to 225 m
Waterproof class: IP67 (dustproof, dustproof and waterproof)
Lens: focused
Application:
– Work lights in agricultural machinery
– Work lights in construction machinery
– field lighting
– auxiliary lighting for buses or trucks
– boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 27W |
| Lumen | 1800lm |
| Color | 6000K |
| LED | EPISTAR PRO |
| LED Count | 9 |
| IP Rating | IP67 |
| Lens Type | Focused |
| Homologation | CE, E9, R10 |
| Shape | round |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Focused work lamp – TT.13226” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.