COMBO work panel TT.23036
SKU:
TT.23036
114,00 zł gross
In stock
In stock
13
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
Straight working panel with a cold color of 6000K. Made of high quality materials that minimize the possibility of failure. The panel can be installed in vehicles with electrical installation from 10V to 30V. Waterproof class IP67, guarantees professional protection from harsh weather conditions.
Key features:
Diodes: EPISTAR LED
Power: 36 W
Light output: 2700 Lm
Number of LEDs: 12 pcs.
Light range: up to 100 m
Waterproof class: IP67 (dustproof, dustproof and waterproof)
Application:
– field lighting
– Work lights in agricultural machinery
– Work lights in construction machinery
– auxiliary lighting for buses or trucks
– boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 36W |
| Lumen | 2700lm |
| Color | 6000K |
| LED | EPISTAR LED |
| LED Count | 12 |
| IP Rating | IP67 |
| Lens Type | Combo |
| Homologation | CE, E9, R10 |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “COMBO work panel TT.23036” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.