61W headlamp, low beam, high beam and position light for Fendt, TT.16614
SKU:
TT.16614
727,00 zł gross
In stock
In stock
16
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality round front lamp with low beam, high beam and position light for Fendt.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40~+80 ° C
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 30,000h
Fits: Fendt OEM G334900160021, G334900160020
Specification
Parameters
| Voltage | 9-32 V |
|---|---|
| Power | 61W |
| Lumen | 2400lm – low beam, 3700lm – high beam |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 4 |
| IP Rating | IP67 |
| OEM Number | G334900160021, G334900160020 |
| Certifications | E9, R10, R112, R7, CE, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “61W headlamp, low beam, high beam and position light for Fendt, TT.16614” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.