Back to products
LED License Plate Light Bar TT.11013
599,00 zł gross
Work Lamp 4LED 40 Watt diffused with DT connector, square TT.13330S-DT
SKU:
TT.13330S-DT
227,00 zł gross
In stock
In stock
12
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality square LED work light with Deutsch plug from the Black series, designed for operation in harsh conditions (dust, mud, pressure washing). Perfect for agricultural and construction machinery, utility vehicles, boats, and yachts.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40℃~80℃
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Lifespan: 50,000h
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 40 W |
| Lumen | 3200lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 4 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Lens Type | Focused |
| Connector | Deutsch 2 pin |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | square |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Work Lamp 4LED 40 Watt diffused with DT connector, square TT.13330S-DT” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.