24LED work lamp, 24W, square, diffused TT.13324
76,00 zł gross
24LED work lamp, 24W, oval, diffused TT.13325
76,00 zł gross
36LED work lamp, 36W, square, diffused TT.13336
SKU:
TT.13336
116,00 zł gross
In stock
In stock
16
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-end square work lamp with no RF interference, thanks to CISPR 25 Class 4 noise reduction. Resistant to pressure washing with 5700K color. Belonging to the Black series with a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Light color:
Operating temperature: -40~+80 ° C
Lifespan: 50,000 h
Noise Reduction: CISPR 25 Class 4
Application:
- Work lights in agricultural machinery
- Work lights in construction machinery
- auxiliary lighting for buses or trucks
- boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 36W |
| Lumen | 2880lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 36 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | square |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “36LED work lamp, 36W, square, diffused TT.13336” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.