30LED 30 Watt Diffused, Square Work Lamp with Bracket and Magnet TT.13308
SKU:
TT.13308
148,00 zł gross
In stock
In stock
10
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality square working lamp, no radio wave interference, thanks to noise reduction CISPR 25 Class 4. O Pressure wash resistant with 5700K color. Belonging to the Black series with a 3-year manufacturer’s warranty.
Key Features:
OSRAM LEDs
Power: 30 W
Light Output: 2400 Lm
Light Color: 5700K (neutral white light)
Lifespan: 50,000h
Waterproof to IP68/IP69K pressure washing
Noise reduction: CISPR 25 Class 4
Operating temperature: -40~+80 °C
Application:
Operating temperature: -40~+80 °C
Application:
- Work lights in agricultural machinery
- Work lights in construction machinery
- auxiliary lighting for buses or trucks
- boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 30W |
| Lumen | 2400lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 30 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Cable | 1m |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | square |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “30LED 30 Watt Diffused, Square Work Lamp with Bracket and Magnet TT.13308” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.