LED panel 360W, 32400 Lm TT.11360
923,00 zł gross
Reversing lamp with strobe light TT.11308S
372,00 zł gross
2LED 40W work lamp with 12W strobe light TT.11220S
SKU:
TT.11220S
313,00 zł gross
In stock
In stock
18
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-end work lamp with strobe light, no radio frequency interference, thanks to CISPR25 Class 4 noise reduction. Resistant to pressure washing with 6000K color. Part of the Duo Black series with a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Warranty: 3 years
Operating temperature: -40~+60 °C
Noise reduction: CISPR25 Class 4
Lifespan: 50,000 h
Cable length: 30 cm
Application:
-work lighting for agricultural machinery
-work lighting for construction machinery
-auxiliary lighting for buses or trucks
-boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 12W strobe, 40W |
| Lumen | 3600lm |
| Color | 6000K |
| LED | LG |
| LED Count | 2, strobe 4 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Connector | 4 PIN DT connector |
| Function | reverse light, warning light |
| Homologation | CE, E9, R10, R23, R65, ROHS |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “2LED 40W work lamp with 12W strobe light TT.11220S” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.