KIT - Work lamp TT.13333 + side handle TT.S13
163,40 zł gross
36LED work lamp, 36W, round, diffused TT.13337
107,00 zł gross
24LED work lamp, 24W, round, diffused TT.13323
SKU:
TT.13323
76,00 zł gross
In stock
In stock
14
People watching this product now!
-
3-year warranty BLACK SERIES
We guarantee the highest quality - BLACK series covered by a 3-year manufacturer's warranty.
-
Fast shipping - order by 1pm!
Orders placed with us by 1:00 pm are shipped the same day.
-
Expert help - contact as you like!
Technical and expert advice from high-class specialists – email us at contact@tttechnology.eu or call 61 875 30 62.
Description
High-quality round work lamp with no RF interference, thanks to CISPR 25 Class 4 noise reduction. Resistant to pressure washing with 5700K color. Belonging to the Black series with a 3-year manufacturer’s warranty.
Key features:
Light output:
Waterproof to pressure washing IP68/IP69K
Operating temperature: -40~+80 ° C
Lifespan: 50,000h
Noise Reduction: CISPR 25 Class 4
Application:
- Work lights in agricultural machinery
- Work lights in construction machinery
- auxiliary lighting for buses or trucks
- boat or yacht lighting
Specification
Parameters
| Voltage | 10-30 V |
|---|---|
| Power | 24W |
| Lumen | 1920lm |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 24 |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |
| Shape | round |
User reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “24LED work lamp, 24W, round, diffused TT.13323” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.