Showing 13–18 of 18 results
Voltage
Plug
OEM
Brand
Homologation
Class
Lumens
Soczewka
Dedicated LED driving lights with approval
LED front lamp with turn signal, right, 108W, designed for: JCB, Cat, Volvo, Terex TT.16610-P
Rated 0 out of 5
In stock
491,00 zł gross
SKU:
TT.16610-P
| Voltage | 10-32 V |
|---|---|
| Power | 108W |
| Lumen | 4450lm – traffic light, 750lm – dipped beam |
| Color | 5700K |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Connector | DT 6 PIN |
| Function | dipped-beam, traffic light |
| OEM Number | AEBI (12671021) AEBI (12683795), Faresin (ME11096A40), Hella 1EE 996 174-401 1SA996120107 1EE996174201, JCB (700/50192, 700/50194), MAFI (0005800148), MAN (81251016403) MAN (81.25101.6403FF) MAN (81251016792) MAN (81AC1258117), MANITOU (929717), PAUS (556625), SCANIA (20223061), VOLVO (17,286,451) |
LED headlamp, 102W, low and high beam, rectangular, for Fendt TT.16608
Rated 0 out of 5
In stock
491,00 zł gross
SKU:
TT.16608
LED headlamp, 16W, low beam and position light for Massey Ferguson, TT.16617
Rated 0 out of 5
In stock
353,00 zł gross
SKU:
TT.16617
LED headlamp, 40W, low and high beam, TT.16615
Rated 0 out of 5
In stock
445,00 zł gross
SKU:
TT.16615
LED headlamp, high beam and position light for Massey Ferguson, TT.16616
Rated 0 out of 5
In stock
353,00 zł gross
SKU:
TT.16616
New Holland LED Headlight Set, 210W, low and high beam lights TT.16609
Rated 0 out of 5
In stock
2 163,00 zł gross
SKU:
TT.16609
| Power | 210W |
|---|---|
| Lumen | 6000lm – middle light, 750 Lm + 2350 Lm – lower light, 800lm – top light |
| Color | 5700K |
| LED | OSRAM |
| LED Count | 15, 2 for low and high beam |
| IP Rating | IP68/IP69K |
| Lens Type | Center light – diffused lens, Lower light – low beam and high beam, Top light – diffused lens |
| Connector | top light has H11 male connector, middle light has H11 male connector, bottom light has plug & play connector |
| OEM Number | New Holland – Left Lamp: 87529723, 87529727, 87529729, 87529731, 84283084, 84283087, 84283089, 84283091, Right Lamp: 87529724, 87529725, 87529728, 87529730, 84283085, 84283088, 84283090, 84283092 |
| Homologation | CE, E9, R10, ROHS |